Blog

ALKOHOLOVÉ HRY: KDO S KOHO?

Kdo si hraje, nezlobí. Platí toto pořekadlo i pro hráče alkoholových her?
2 minuty čtení

July 13, 2016

Takzvané alkohry se objevují na nejrůznějších party či oslavách naprosto běžně. Údajně mají přitáhnout zábavu na naši stranu. Alkoholová hra může uvolnit atmosféru, někdy nás v ní ale namísto protihráče přemůže alkohol.

Her s alkoholovou tematikou je nepřeberné množství. Některé parafrázují oblíbené stolní hry (např. Člověče, napij se), názvy dalších dávají tušit, že o kvalitu pití tu jde až v poslední řadě (například Pivní závod).  Označení „hra“ samo o sobě působí dost nevinně, nicméně i během hraní je třeba dávat pozor na to, aby se alkoholová zábava nezvrtla v závod o život.

Někteří hráči si v zápalu hry ani neuvědomí, kolik alkoholu vlastně vypili. Hraní s sebou přináší jisté vzrušení a adrenalin, takže zapálení hráči často ani nemusí vnímat, že mají dost. Mají před sebou třeba ještě dvě kola, které musí dohrát. NEMUSÍ. I zde platí, že je třeba umět říct sám sobě dost.

Pokud však patříte mezi zapálené hráče, kteří hru chtějí dohrát stůj co stůj, můžete se například hned na začátku se spoluhráči domluvit na umírněnější konzumaci. Rozumí se tím například pít jen zlomek obvyklé míry alkoholu. Některé hry dávají možnost pít menší množství alkoholu automaticky. Skončit pod obraz totiž opravdu není vítězství.

Zajímavost

I během hraní je třeba dávat pozor na to, aby se alkoholová zábava nezvrtla v závod o život.

šipka
pijsrozumem.cz logo
Líbil se ti tento článek? Sdílej ho!