Blog

BOJOVKA V ŠUMAVSKÝCH SLATÍCH

Před čtyřmi lety se skupinka kamarádů vypravila na Šumavu, kde začínala jejich trasa sjezdu Vltavy. Členem posádky byl i alkohol. A že ho bylo všude plno, proměnilo se vodácké dobrodružství v nebezpečnou bojovku.
3 minuty čtení

June 25, 2018

Když se adrenalin míchá s alkoholem 

Bezbřehé popíjení alkoholu se podepsalo obzvláště na Jardovi. V průběhu plavby se mu podařilo dokonce třikrát převrátit loď. Nutno poznamenat, že si tím oblibu kamarádů nezískal. Snad z obavy o jeho stav, anebo proto, že už se nechtěli znovu vykrysit, rozhodli se Jardu kousek za soutokem Teplé a Studené Vltavy z lodě vysadit. Říkali si, že když se projde, tak vystřízliví a bude zase schopný pokračovat.  Domluvili se, že se společně s Jardou potkají u mostu za Pěknou. Situace se ale nevyvíjela podle plánu. Posádce se sice podařilo v pořádku doplout na smluvené místo, ale Jarda se ne a ne objevit. Po chvíli netrpělivého čekání zavolali policii, která spolu s Horskou službou rozjela okamžité pátrání. Jednoduchý úkol to pro záchranáře zrovna nebyl. Všichni členové posádky byli totiž už také značně opilí a nemohli si vzpomenout, kde že to vlastně Jardu vysadili.

Nebezpečí nečíhá pouze na řece

Po hodině intenzivního hledání ztraceného Jardu záchranáři nakonec objevili. Podchlazeného, vyčerpaného, ale živého. Jarda bloudil sám v bažinách a ztratil se v tomto nepřístupném a nebezpečném terénu na horním toku Vltavy. Do tohoto místa, nazývaného Vltavský luh, by se dle svých slov neodvážil za světla dokonce ani zasahující člen horské služby. Celé místo v podstatě tvoří rašeliniště, do kterého se člověk snadno zaboří.Záchranný tým Jardu vyprostil a odvezl do bezpečí.

Ačkoli se všichni kamarádi s Jardou nakonec šťastně shledali, k tragédii chybělo málo. Pokud se vodáci vydají na řeku podnapilí, přihodit se může i daleko vážnější nehoda, která nemusí končit jen podchlazením.

Zajímavost

Pokud se vodáci vydají na řeku podnapilí, přihodit se může i daleko vážnější nehoda, která nemusí končit jen podchlazením.

šipka
pijsrozumem.cz logo
Líbil se ti tento článek? Sdílej ho!