Blog

JAK ZVLÁDNOUT VE ZDRAVÍ NEJEN SILVESTROVSKÉ VESELÍ

Nikdy jindy v průběhu roku se nespotřebuje alkoholu tolik jako v posledním měsíci roku. Začíná to Mikulášem, pokračuje vánočními večírky a vrcholí Silvestrem. Ke společenskému životu dospělých sklenka alkoholu zkrátka patří. Pití alkoholických nápojů přináší dobrou náladu a dokáže na večírku prolamovat ledy mezi lidmi, kteří by se jinak na do řeči nedali.
3 minuty čtení

December 20, 2018

Na druhé straně ne vždy proběhne popíjení alkoholu v poklidu, někdy se zvrhne v bujarou zábavu. A otázkou pak zůstává, jestli je horší trápit se následující ráno s kocovinou, morální kocovinou, nebo si raději celý večer nepamatovat. Rozhodně tedy není od věci si připomenout pár základních pravidel, díky kterým zvládnete večírek, aniž by skončil pořádným faux pas či rovnou na záchytce.

· Na prázdný žaludek rozhodně nepijte. Občerstvení sice na mnohých večírcích nechybí, nespoléhejte ale na to, že během večera uzobnete nějakou tu jednohubku či chlebíček. Raději si dopřejte vydatnou večeři.

· Drinky vždy prokládejte vodou či jinými nealkoholickými nápoji. Pití vám nestoupne do hlavy tak rychle.

· K zachování bystrého ducha pomůže i pohyb, například tanec. Fyzický pohyb přebíjí tlumivý účinek alkoholu, takže člověk se po psychické stránce cítí svěže a dobře.

· Každý by měl znát svou míru. Tu vypozorujete až praxí, nicméně dobrým orientačním vodítkem může být obvykle uváděný limit 4 drinků u muže a 3 drinky u ženy.

· Nikdy, opravdu nikdy, po konzumaci alkoholu neřiďte automobil!

Zajímavost

Nikdy jindy v průběhu roku se nespotřebuje alkoholu tolik jako v posledním měsíci roku

šipka
pijsrozumem.cz logo
Líbil se ti tento článek? Sdílej ho!