Blog

VEČÍREK V PRÁCI? BACHA NA HLADINKU

Prosinec. V profesním životě to znamená zvýšenou zátěž před uzávěrkou roku, ale také období firemních večírků a neformálních setkání. Vánoční večírky plní diáře už od konce listopadu a někde se dokonce přesouvají na leden. Ať už mají tato setkání ve firmách podobu jakoukoli, téměř nikde nechybí alkohol.
3 minuty čtení

December 1, 2018

U skleničky se z kolegů stávají kamarádi. Někdy je toho alkoholu až příliš a veselé historky z vánočního večírku pak ještě několik dní rozjitřují firemní atmosféru. Většinou se však přihodí spíše trapasy. Podle průzkumu fóra Pij s rozumem s nimi má zkušenost až pětina zaměstnanců a někteří by na ně raději zapomněli. K tomu kolikrát nepomohou ani dny pracovního klidu během svátků, hlavně v případech, kdy v hledáčku posměchu stojí nadřízený. To, že šéf přebral, mu může snížit autoritu u jeho podřízených, což se pak velmi těžko napravuje. Myslí si to až 43 % zaměstnanců, jak vyplývá z průzkumu Pij s rozumem.

Ale nebojte. Firemním večírkům se vyhýbat nemusíte. Strávit s kolegy předvánoční čas v neformálním duchu rozhodně pracovní atmosféře a vztahům prospěje. Jen ne v situacích, kdy se to s pitím přežene. To pak nemusí končit pouze pořádným trapasem, ale třeba i výpovědí.

3 pravidla pro kariérní přežití vánočního večírku

· Pijte s rozumem – najezte se a prokládejte alkoholické nápoje nealkoholickými

· Během večírku se obloukem vyhněte firemnímu e-mailu

· Neříkejte svému šéfovi, co si o něm myslíte, i kdyby naléhal sebevíc. Raději si s ním domluvte termín pro standardní „feedback meeting“

Zajímavost

Firemní večírky většinou končí trapasem.

šipka
pijsrozumem.cz logo
Líbil se ti tento článek? Sdílej ho!