Blog

VELIKONOCE JSOU ZA DVEŘMI. VÍME, KDE BUDOU NEJBUJAŘEJŠÍ!

Nejvýznamnější křesťanský svátek již klepe na dveře stejně jako koledníci, kteří nejprve zdrženlivě odmítají, aby následně vypili vše, co hospodyně nabídne. Při odměňování koledníků je na místě obezřetnost, nezletilí a řidiči by měli zůstat u kraslic.
2 minuty čtení

April 12, 2017

Sváteční den velmi často trávíme se sklenkou drinku v ruce. Podle průzkumu fóra Pij s rozumem se 40 % Čechů rádo napije právě ve sváteční dny. To je i důvod, proč se i strážci zákona na Velikonoce zaměřují na řidiče za volantem.  Určitě je proto dobré mít pro koledníky v záloze i několik tradičních kraslic, které jim udělají stejně velkou radost, a navíc tak předejdou velkým nepříjemnostem při odebrání řidičských oprávnění. Další ohroženou skupinou bývají dospívající. Dětem nikdo rozumný alkohol nenabídne, když se ale dospívající připojí ke skupince dospělých koledníků, může být ve Velikonočním veselí snadno k přehlédnutí. Pokud tedy naléváme koledníkům alkohol, měli bychom si být jisti, že se nedostane k nepovolaným rukám.

Svátek jako příležitost ke konzumaci alkoholu vnímá více než polovina lidí v Plzeňském kraji. Nejméně lidí (30 %), kteří si ve sváteční dny dopřejí sklenku, je na opačném konci republiky, ve Zlínském kraji.

Nikoho neurazí, pokud si připijete na koledě u švagrové, tety nebo sestřenice, ale obcházet dům od domu s cílem vykoledovat si panáka, určitě není správná volba,“ upozorňuje Vladimír Darebník z Unie výrobců a dovozců lihovin.

Podle průzkumu fóra Pij s rozumem pondělky obvykle nepatří mezi dny, kdy se holduje alkoholu. První pracovní den pije alkohol obvykle necelých 7 % lidí. Velikonoční pondělí tak bude pravděpodobně výjimka potvrzující pravidlo.

Zajímavost

40 % Čechů se rádo napije ve sváteční dny.

šipka
pijsrozumem.cz logo
Líbil se ti tento článek? Sdílej ho!