alkohol

a sport

Alkohol je bohatým zdrojem energie, ta ale není příliš dobře využitelná pro sportovní výkony.
Alkohol a sport
alkohol není dobrý nápad
šipka
Alkohol je často příčinou poklesu výkonu, omezuje budování svalové hmoty a také dehydratuje tělo. Přesto všechno se alkohol stává součástí některých sportovních aktivit, což se nedoporučuje nebo dokonce nesmí.
alkohol v silničním provozu
šipka
Alkohol vás zbaví přesného úsudku a prodlužuje reakční dobu. Je zakázaný i na a při jízdě na kole pod vlivem riskujete minimálně pokutu. Alkohol proto užívejte vždy až po dojetí do cíle.
alkohol a zimní sporty
šipka
Zábava i tělesná teplota skončí na bodě mrazu – neordinujte si alkohol na zahřátí. Pocitově vás možná alkohol zahřeje, ale ve skutečnosti dochází k pravému opaku. Pocit zahřátí způsobuje proudění krve do pokožky, ta však dále proudí pryč od vnitřních orgánů a vnitřní teplota těla klesá.
alkohol na vodě
šipka
Léto si spousta lidí neumí představit bez sjíždění některé z českých řek. Obdivu ke krajině a radosti z  vodního sportu však v  posledních letech konkuruje nadměrná konzumace alkoholu rekreačních vodáků, a to přímo při řízení plavidla. I když naši politici povolili určitý obsah alkoholu v krvi při řízení lodí, je daleko lepší a jistější pádlovat s čistou hlavou. Řeka také není smetiště – prázdné lahve nepatří na dno. Užijte si vodácké léto a na úspěšnou plavbu si připijte až v  kempu! A pokud jste si k  obědu dali jedno nebo připili něčím ostřejším, na odpolední plavbu můžete zapomenout.

Vítek Přindiš, český reprezentant ve vodním slalomu, ve videu radí: Kdo se před sjezdem řeky nenapije, ten se nenapije – tedy nepotopí.
šipka

DOTAZNÍK

Už víš o alkoholu dost? Ukaž, jak jsi na tom se znalostmi.
dotazník ikona